YouTube’a yeni paylaşma özelliği geliyor!

YouTube yeni video paylaşma özelliğini duyurdu. Tanıdık bir tasarıma sahip olan yeni özelliğin detayları sizlerle.

En popüler video servisi olan YouTube, son yıllarda dünya genelinde giderek popülerleşti. Ülkemizde de kullanımı giderek artan YouTube, yeni video paylaşma özelliğini duyurdu. Ancak söz konusu özellik ilk olarak sadece Kanada’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Önümüzdeki dönemde genel kullanıma açılacak.

Yeni video paylaşma özelliği ile YouTube içerisine bir anlık mesajlaşma özelliği eklenmiş. Yani YouTube uygulaması içerisinden “chat” yapmak mümkün olacak. Tasarım detayları ise Facebook Messenger uygulaması ile oldukça benziyor.

YouTube uygulama tasarımının üst tarafında yer alan sekmelere “Shared” yani “Paylaşılanlar” şeklinde yeni bir sekme eklenmiş. Bu sekme içerisinde kullanıcılar kendileriyle paylaşılan veya kendilerinin paylaştığı videoları görebiliyor, anlık olarak mesajlaşabiliyor.

İzlenilen bir video, bu sohbet ekranından diğer kullanıcılar ile paylaşılabiliyor. Hatta grup sohbeti bile yapılabiliyor. Video linki sohbet ekranına yapıştırıldığında, küçük bir önizleme penceresinden video detayları görülebiliyor.

Google’ın resmi blog sayfasından duyurulan bu özelliğin iOS ve Android kullanıcılarına güncelleme ile sunulacağı bilgisi verilmiş. Ayrıca yeni özelliği tanıtan bir video da yayınlandı.